Plavání v hotelu DUO

Plavat ve velkém bazénu u nás děti začínají obvykle v pěti až šesti letech. Zastáváme názor, že není kam spěchat, a pokud jim bazén v Letňanech není malý, do velkého bazénu je nevyháníme. Posouzení, jestli je dítě zralé pro přechod do velkého bazénu, necháváme na jeho kmenových instruktorkách. Dítě si může lekci vyzkoušet, než se do kurzu na velký bazén přihlásí.

VYUŽIJTE NAŠÍ NABÍDKY A PŘIJĎTE SI ZKUSIT JEDNU LEKCI PLAVÁNÍ ZDARMA.
Stačí vyplnit naši online přihlášku, my se vám ozveme a pomůžeme s výběrem termínu.

Plavání v hotelu DUO

Do kurzů plavání přijímáme i děti, které k nám do motýlkovského bazénu nechodily. Plavce i neplavce.

Jsme tým složený z učitelů, kteří absolvovali FTVS UK nebo kurzy učitel či trenér plavání tamtéž. Mezi námi je i instruktor potápění, který se věnuje starším dětem a do výuky zařazuje šnorchlování.

Nejsme závodní oddíl, snažíme se o rozvoj plaveckých dovedností a o postupné zvládnutí plaveckých způsobů kraul, znak, prsa, popř. motýl. Chceme, aby se děti naučily správně plavat a přitom měly vodu rády. Mnoho z nich aktivně provozuje jiný sport, jehož tréninky má dvakrát, třikrát i víckrát týdně a plavání je pro ně kromě relaxace také kompenzačním sportem.

Snažíme se alespoň jednou ročně uspořádat závody, aby děti porovnaly své výkony s ostatními.

Plavání v hotelu DUO

Od září 2016 plaveme v těchto dnech a hodinách:

  • Úterý 15:00 - 18:00
  • Čtvrtek 15:00 - 18:00
  • Pátek 15:00 - 18:00

Děti plavou ve skupinkách po 10 dětech a věnují se jim dva učitelé. Lekce trvá 60 minut, u nejmenších plavců dětí jsme lekce zkrátili na 45 minut.

Proč plaveme nejdříve právě znak a kraul? Kraul je nejúčinnější plaveckou technikou a osvojení si kraulových nohou je pro děti velmi jednoduché, jednoduše jimi stabilizují svou polohu. Struktura záběrových pohybů paží je také jednoduchá a zrakově kontrolovatelná. Koordinace pohybu paží a nohou je zcela přirozená. Znak je pro děti o to jednodušší, že nemusí při plavání vydechovat do vody.

Plavání v hotelu DUO

SPOJENÍ K HOTELU DUO

  • nejlepší spojení je metrem linky C, staví tu také autobusy číslo 136, 177, 183, 296 a 201.
  • pokud přijedete autem, parkování je možné v přilehlých ulicích a u hotelu DUO za poplatek 40 Kč na hodinu (půl hodina je zdarma).

Pro další informace kontaktujte Pavlu Křemenovou.